Reklama

Ważą się losy Haupta

Ważą się losy Haupta

28.03.2016
Czyta się kilka minut
Pisarz, który zajmuje w polskiej literaturze miejsce osobne, a jego twórczość pozostaje niemalże bez precedensu – nie może popaść w zapomnienie.
W

Wniosek o dofinansowanie 2. edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta, złożony w priorytecie „Promocja czytelnictwa”, nie uzyskał dotacji MKiDN. Festiwal zyskał sobie szerokie grono sympatyków.

Wnioskodawcą była Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach, która wraz z Wydawnictwem Czarne, fundacją Alma-Art oraz przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Gorlicach i Gminy Gorlice powołała w roku 2015 festiwal, którego celami są przywrócenie pamięci o twórczości Zygmunta Haupta (1907–1975) oraz udział w rozwoju polskiej sceny literackiej, promocja czytelnictwa i wartościowych zjawisk współczesnej literatury i sztuki. Inicjatorem i dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Andrzej Stasiuk. Poprzednia edycja festiwalu została dofinansowana przez MKiDN kwotą 179 000 zł. Z zakresem programowym zeszłorocznego festiwalu można się zapoznać na stronie: www.festiwalhaupta.pl. Znajdują się tam...

4101

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]