Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

18.07.2016
Czyta się kilka minut
23 – 29 VII
S

Strzeżcie się Bakera!
Dokumentalny, reż. Jay Bulger, USA 2012, TVP2, niedziela 24 VII, 0.35
Ginger Baker, grający m.in. w grupach The Cream i Blind Faith, uchodzi za jednego z najlepszych perkusistów muzyki rockowej. Prywatnie jest niepoprawnym ekscentrykiem i wybornym gawędziarzem, czemu dał wyraz w swoim filmowym portrecie. Przed trzema laty na Krakowskim Festiwalu Filmowym dokument o Bakerze zwyciężył w konkursie DocFilmMusic.

Geograf przepił globus
Dramat, reż. Aleksandr Wieledinskij, Rosja 2013, TVP Kultura, wtorek 26 VII, 22.15
Na podstawie powieści Aleksieja Iwanowa powstała uwspółcześniona tragikomiczna historia nauczyciela z Permu, który uczy geografii wbrew swym kwalifikacjom. Stosując niekonwencjonalne metody dydaktyczne, bohater próbuje wyrwać się z otaczającego marazmu i beznadziei.

...
1716

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]