Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć w TV

18.07.2016
Czyta się kilka minut
23 – 29 VII
S

Strzeżcie się Bakera!
Dokumentalny, reż. Jay Bulger, USA 2012, TVP2, niedziela 24 VII, 0.35
Ginger Baker, grający m.in. w grupach The Cream i Blind Faith, uchodzi za jednego z najlepszych perkusistów muzyki rockowej. Prywatnie jest niepoprawnym ekscentrykiem i wybornym gawędziarzem, czemu dał wyraz w swoim filmowym portrecie. Przed trzema laty na Krakowskim Festiwalu Filmowym dokument o Bakerze zwyciężył w konkursie DocFilmMusic.

Geograf przepił globus
Dramat, reż. Aleksandr Wieledinskij, Rosja 2013, TVP Kultura, wtorek 26 VII, 22.15
Na podstawie powieści Aleksieja Iwanowa powstała uwspółcześniona tragikomiczna historia nauczyciela z Permu, który uczy geografii wbrew swym kwalifikacjom. Stosując niekonwencjonalne metody dydaktyczne, bohater próbuje wyrwać się z otaczającego marazmu i beznadziei.

...
1716

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]