Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

07.12.2015
Czyta się kilka minut
12 – 18 grudnia

Msza za miasto Arras

Teatr TV, Polska 2015, TVP Kultura, wtorek 15 XII, 20.30
W ramach finału Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski zobaczymy transmisję monodramu na podstawie powieści Andrzeja Szczypiorskiego, z Januszem Gajosem w roli narratora. Adaptacji scenicznej dokonał Igor Sawin. Spektakl miał swoją premierę w maju tego roku na deskach Teatru Narodowego.

Piano

Dokumentalny, reż. Vita Drygas, Polska 2015, TVP2, wtorek 15 XII, 22.50
Czy grana na żywo muzyka klasyczna może mieć potencjał rewolucyjny? Przekonuje o tym historia pewnego pianina, które pojawiło się któregoś dnia na kijowskim Majdanie i stało się symbolem oporu przeciwko władzy. Polska dokumentalistka pokazuje ukraińską rewolucję z perspektywy kilkorga bardzo różnych bohaterów, którzy odważyli się wyjść z muzyką na barykady.

...

1608

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]