Reklama

Warto zobaczyć w TV

07.12.2015
Czyta się kilka minut
12 – 18 grudnia

Msza za miasto Arras

Teatr TV, Polska 2015, TVP Kultura, wtorek 15 XII, 20.30
W ramach finału Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski zobaczymy transmisję monodramu na podstawie powieści Andrzeja Szczypiorskiego, z Januszem Gajosem w roli narratora. Adaptacji scenicznej dokonał Igor Sawin. Spektakl miał swoją premierę w maju tego roku na deskach Teatru Narodowego.

Piano

Dokumentalny, reż. Vita Drygas, Polska 2015, TVP2, wtorek 15 XII, 22.50
Czy grana na żywo muzyka klasyczna może mieć potencjał rewolucyjny? Przekonuje o tym historia pewnego pianina, które pojawiło się któregoś dnia na kijowskim Majdanie i stało się symbolem oporu przeciwko władzy. Polska dokumentalistka pokazuje ukraińską rewolucję z perspektywy kilkorga bardzo różnych bohaterów, którzy odważyli się wyjść z muzyką na barykady.

...

1608

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]