Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

07.12.2015
Czyta się kilka minut
12 – 18 grudnia

Msza za miasto Arras

Teatr TV, Polska 2015, TVP Kultura, wtorek 15 XII, 20.30
W ramach finału Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski zobaczymy transmisję monodramu na podstawie powieści Andrzeja Szczypiorskiego, z Januszem Gajosem w roli narratora. Adaptacji scenicznej dokonał Igor Sawin. Spektakl miał swoją premierę w maju tego roku na deskach Teatru Narodowego.

Piano

Dokumentalny, reż. Vita Drygas, Polska 2015, TVP2, wtorek 15 XII, 22.50
Czy grana na żywo muzyka klasyczna może mieć potencjał rewolucyjny? Przekonuje o tym historia pewnego pianina, które pojawiło się któregoś dnia na kijowskim Majdanie i stało się symbolem oporu przeciwko władzy. Polska dokumentalistka pokazuje ukraińską rewolucję z perspektywy kilkorga bardzo różnych bohaterów, którzy odważyli się wyjść z muzyką na barykady.

...

1608

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]