Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

26.11.2018
Czyta się kilka minut
1–7 listopada
1

1983

Serial, reż. Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Smoczyńska, Polska/USA 2018, Netflix, od 30 XI

Pierwszy polski serial wyprodukowany przez internetowego giganta łączy gatunek political fiction z atmosferą szpiegowskiego thrillera i opowiada alternatywną wersję naszej historii. Tytułowy rok 1983 przyniósł zamachy terrorystyczne, które na kolejne dekady zakonserwowały w Polsce komunistyczny reżym i utrzymały świat w stanie zimnej wojny.

Słodki kraj

Western, reż. Warwick Thornton, Australia 2017, Cinemax, 2 XII, 20.00, 4 XII, 20.00, 7 XII, 21.40

W australijskim kinie regularnie powraca temat rasowych rozliczeń, nigdy jednak nie znalazł on tak świadomego języka filmowego. Thornton w nagrodzonym na weneckim festiwalu antywesternie tworzy skomplikowany obraz relacji między białymi osadnikami i rdzennymi...

1824

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]