Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

25.10.2015
Czyta się kilka minut
31 X – 6 XI
P

Pod ochroną
Dramat, reż. Diego Lerman, Argentyna/Kolumbia/Francja/Polska/ /Niemcy 2014, Ale kino+, sobota 31 X, 20.10
Jeden z ciekawszych argentyńskich filmów ostatnich lat opowiada historię matki, która z ośmioletnim synkiem ucieka przed domową przemocą. Podróż w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca wyśmienicie sfotografował polski operator Wojciech Staroń.

Mandarynki
Dramat wojenny, reż. Zaza Urushadze, Estonia 2013, Cinemax, sobota 31 X, 20.30, wtorek 3 XI, 20.30, środa 4 XI, 12.15, Cinemax2, niedziela 1 XI, 20.30, 4 XI, 20.10, 5 XI, 12.15
Gruziński reżyser, estońska produkcja i wojna w Abchazji, w której prócz stron konfliktu walczą także najemnicy czeczeńscy. Świadkami są dwaj przybysze z Estonii, których względnie spokojna codzienność kończy się wraz z pojawieniem się pod ich dachem dwóch rannych żołnierzy z przeciwnych stron barykady. Film był nominowany do Oscara razem z „Idą”.

Hamlet Stanisława Wyspiańskiego
Teatr TV, reż. Jerzy Grzegorzewski, Polska 2008, TVP Kultura, wtorek 3 XI, 20.30
W ramach Miesiąca z Teatrem Narodowym zobaczymy telewizyjną rejestrację słynnego przedstawienia Jerzego Grzegorzewskiego. Spektakl odczytywany jako osobiste wyznanie reżysera miał swoją premierę w 2003 r. Powstał w oparciu o „Studium o Hamlecie” Wyspiańskiego, i to właśnie pisarz stał się tu głównym bohaterem. Autorem zdjęć jest Jacek Petrycki.

20 000 dni na Ziemi
Dokumentalny, reż. Iain Forsyth, Jane Pollard, Wielka Brytania 2014, HBO2, środa 4 XI, 22.00, piątek 6 XI, 16.25
Nagrodzony w Sundance fabularyzowany dokument o Nicku Cavie pokazuje wyobrażony dzień z życia muzyka. W poetyckiej konwencji przybliża jego prywatność i kulisy pracy zawodowej, a towarzyszą nam zaprzyjaźnione z artystą znane postacie, m.in. Kylie Minogue.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]