Reklama

WARTO ZOBACZYĆ W TV

WARTO ZOBACZYĆ W TV

14.07.2014
Czyta się kilka minut
19 – 25 VII
O

Otchłań
Dramat, reż. Yeşim Ustaoğlu, Turcja/Francja/Niemcy 2011, Ale kino!, sobota 19 VII, 20.10
Na prowincji najmocniej ujawnia się kulturowe rozdarcie współczesnej Turcji. Ustaoğlu portretuje dwoje młodych ludzi, którzy są świadkami gwałtownych cywilizacyjnych przemian, jednak mimo dostępu do nowoczesnych technologii, ciągle tkwią w konserwatywnym porządku. Zderzenie tych dwóch światów będzie mieć dla nich tragiczne konsekwencje.

Żołnierz na dachu
Dokumentalny, reż. Esther Hertog, Holandia 2012, Planete, niedziela 20 VII, 21.00
Film-laureat Grand Prix na tegorocznym festiwalu „Żydowskie motywy” przybliża absurdalną rzeczywistość dzisiejszego Izraela. Młoda reżyserka przez trzy lata filmowała codzienne życie Hebronu, świętego miasta muzułmanów i żydów, w którym pośród 120 tys. Palestyńczyków osiedliło...

1994

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]