Reklama

Warto zobaczyć w TV

13.04.2020
Czyta się kilka minut
O

Oficer i szpieg

Dramat, reż. Roman Polański, Francja 2019, VOD.pl 

Ekranowy powrót do sprawy Dreyfusa odbył się w cieniu zarzutów ciążących na twórcy tego filmu. Reżyser „Pianisty” odtwarza tu okoliczności, w których francuski oficer żydowskiego pochodzenia został niesłusznie oskarżony o zdradę, lecz jednocześnie bada uniwersalne mechanizmy inwigilacji i zaszczucia. Występują m.in. Louis Garrel, Jean Dujardin i Emmanuelle...

3882

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]