Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

10.06.2019
Czyta się kilka minut
15–21 czerwca
W

Western

Dramat, reż. Valeska Grisebach, Niemcy/Austria/Bułgaria 2017, Ale kino+, 18 VI, 13.45

Na bułgarsko-greckim pograniczu niemieccy robotnicy budują elektrownię. Pomiędzy miejscowymi a przybyszami z Zachodu rodzi się napięcie, które buduje gorzki obraz współczesnej Europy, panujących w niej podziałów i wzajemnej nieufności. Przed dwoma laty film był zwycięzcą festiwalu Nowe Horyzonty.

Druga połowa kadru

Dokumentalny, reż. Amy Adrion, USA 2018, Canal+ Dokument, 18 VI, 10.50, Canal+ Film, 18 VI, 11.05

Dlaczego w dzisiejszym przemyśle filmowym pracuje tak niewiele kobiet reżyserek? Na którym etapie kariery zaczynają być niewidoczne? O swoich doświadczeniach opowiadają przed kamerą uznane dziś amerykańskie twórczynie średniego i młodszego pokolenia, jak Miranda July, Ava DuVernay czy Lena Dunham.

Vice

...

1598

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]