Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

12.06.2017
Czyta się kilka minut
17 – 23 czerwca
U

Uchodźcy, dochodowy interes
Dokumentalny, reż. Jean-Pascal Bublex, Mathieu Sarfati, Francja 2015, TVP2, 19 VI, 22.35
Przybywający do Europy uchodźcy to także wielki biznes – legalny i nielegalny. Realizatorzy dokumentu postanowili prześledzić, jak funkcjonuje ten „łańcuch pokarmowy”. Dla zorganizowanych grup przestępczych przemyt ludzi stał się interesem bardziej opłacalnym niż handel narkotykami. Ale nie tylko mafie żerują na kryzysie humanitarnym i pojedynczym ludzkim nieszczęściu.
Pasolini
Dramat, reż. Abel Ferrara, Belgia/Francja/Włochy 2014, Ale kino+, 20 VI, 23.55
Reżyser „Złego porucznika” bierze na warsztat biografię włoskiego mistrza, a dokładnie jej ostatnie godziny, tuż przed zabójstwem na plaży w Ostii. Próbuje uchwycić tajemnicze związki pomiędzy życiem a dziełem artysty, co przynosi jednak...

1844

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]