Reklama

Warto zobaczyć

15.04.2022
Czyta się kilka minut
F

Film balkonowy

Dokumentalny, reż. Paweł Łoziński, Polska 2021, HBO Max

Jak stworzyć arcydzieło dokumentu, nie wychodząc z domu? Przez ponad dwa lata Łoziński filmował z balkonu swoich sąsiadów i przypadkowych przechodniów. Przede wszystkim jednak rozmawiał z nimi, czego owocem jest filmowy esej o różnych odcieniach naszego życia, a także o potrzebie komunikacji i bliskości, nie tylko w okresie pandemii.

Hazardzista

Dramat, reż. Paul Schrader, USA/ Chiny/ Wielka Brytania 2021, VoD

Dawny scenarzysta Martina Scorsese powraca do formy. Bohaterem jego filmu jest straumatyzowany weteran wojny w Iraku (świetny Oscar Isaac), który żyje z gry w kasynach. Chcąc uporządkować sprawy z mrocznej przeszłości, pozostaje rozdarty między pragnieniem ­zemsty i odkupienia. W indywidualnej historii przegląda się także dzisiejsza Ameryka.

...

1904

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]