Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

14.06.2021
Czyta się kilka minut
N

Nasze miejsce na ziemi

Dokumentalny, reż. John Chester, USA 2018, Canal+ Dokument, 21 VI, 18.30

A może by tak rzucić wszystko i zamieszkać na ekologicznej farmie? Reżyser filmu wraz z żoną i psem spełnili to marzenie, choć rzeczywistość okazała się mniej sielska, niż ją sobie wyobrażali. Własnymi rękoma musieli stworzyć samowystarczalne, zgodne z naturą gospodarstwo, a przy okazji stawić czoło serii plag. Efektem jest rozłożona na osiem lat osobista relacja z utopii.

Jacques Tati

Przegląd, iTunes Store

„Dzień świąteczny”, „Wakacje pana Hulot”, „Mój wujaszek”, „Play- time”, „Pan Hulot wśród samochodów”, „Parada” – dorobek francuskiego mistrza komedii jest już dostępny online. Humor sytuacyjny, cierpka ironia, zmagania jednostki z materią i systemem plus charakterystyczna sylwetka samego reżysera w roli głów

Spróbujmy...

1792

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]