Reklama

W sprawie troski

W sprawie troski

20.02.2006
Czyta się kilka minut
Ze zdumieniem przeczytałem artykuł Krzysztofa Kozłowskiego ("TP" nr 7/06), w którego końcowym zdaniu, wymieniając mnie z imienia i nazwiska, przytoczono moją wypowiedź dotyczącą "paktu stabilizacyjnego" o moim udziale w "cywilizowaniu życia publicznego w Polsce". Wyrażam swoje oburzenie tym faktem, gdyż nigdy, nikomu i nigdzie nie udzielałem takiej wypowiedzi. Ten sposób informowania opinii publicznej, w mojej ocenie, daleki jest od standardów rzetelności i etyki dziennikarskiej, jednocześnie nie przyczynia się do wiarygodności redakcji akceptującej taką formę dziennikarstwa.
a

abp SŁAWOJ LESZEK GŁÓDŹ

biskup warszawsko-praski

przewodniczący Rady ds. Środków

Społecznego Przekazu Episkopatu Polski

***

Ekscelencjo,

Naprawdę byłem przekonany, że inicjatywa Księdza Arcybiskupa była powodowana troską o cywilizowanie życia publicznego w Polsce. Jeśli się myliłem, serdecznie przepraszam, nie miałem prawa do tego rodzaju domysłów (inkryminowane słowa nie były przeze mnie opatrzone cudzysłowem), choć zaiste troskę o cywilizowanie dzisiejszego życia publicznego w Polsce uważam za coś bardzo potrzebnego i zarazem szlachetnego.

Z wyrazami szacunku

KRZYSZTOF KOZŁOWSKI

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]