Reklama

Uszkodzona sosna na Sokolicy

Uszkodzona sosna na Sokolicy

10.09.2018
Czyta się kilka minut
BOGUSŁAW TRYBUS / CC-BY-SA-3.0
G

Gdy urośniesz, zobaczysz ją z bliska”, mówili tatowie, gdy, ledwo jeszcze sięgając stojaków z pocztówkami, wskazywaliśmy na te z sosną ze szczytu pienińskiej Sokolicy. Kilka dni temu, podczas akcji ratowniczej z użyciem śmigłowca, złamała się jej gałąź. Ale zapamiętamy ją z tamtych pocztówek – fantazyjnie wykrzywioną, jakby w naszym imieniu nachyloną nad przepaścią. I z głosem naszych mam, które zawsze krzyczały: „odejdź od barierki!”. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]