Reklama

Ładowanie...

„Tygodnik Powszechny” zaprasza na pokaz „Wielkiej ciszy"

12.08.2008
Czyta się kilka minut
"Tygodnik Powszechny" i Ojcowie Pijarzy w ramach Nocy Cracovia Sacra zapraszają na pokaz filmu "Wielka Cisza" - w piątek, 15 sierpnia, o godzinie 22.00 w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego, przy ul. Pijarskiej 2 w Krakowie.
Noc Cracovia Sacra
W

Wprowadzenie do filmu wygłosi ks. Adam Boniecki, a po pokazie na widzów czeka niespodzianka, ufundowana przez Gutek Film.

Wstęp wolny.

"Wielka Cisza" to dokument o milczącym życiu zakonu kartuzów w Grande Chartreuse gdzie mieści się siedziba jednego z najstarszych i najsurowszych zakonów kontemplacyjnych, założonego w XI w. przez św. Brunona z Kolonii, jako wspólnota pustelnicza.  Życie kartuzów oparte jest na zaostrzonej regule benedyktyńskiej, nakazującej odosobnienie, stałe milczenie, powstrzymanie się od posiłków mięsnych, prywatną modlitwę, medytację i studium oraz pracę. Obecnie na świecie istnieje 18 klasztorów tego zakonu, w których żyje 340 mnichów.

Reżyser, Philip Gröning, niemiecki dokumentalista, przez 19  lat starał się wejść z kamerą na teren klasztoru kartuzów w Alpach...

1597

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]