Reklama

To nie resort

To nie resort

24.04.2005
Czyta się kilka minut
Ze zdziwieniem zapoznałem się z publikacją w Waszym piśmie z 27 marca 2005 r. (tekst “Operacja dezinformacja" w “TP" nr 13/05) na temat pojawienia się na stronie portalu internetowego InoSMI.ru tłumaczenia artykułu “Porozmawiajmy o Ukrainie otwarcie". Twierdzi się w niej m.in., że do redakcji InoSMI.ru “tekst M. Kałuskiego trafił nieprzypadkowo: a mianowicie za sprawą rosyjskiego MSZ" i jakoby, według słów redaktora naczelnego InoSMI.ru, ktoś z tego resortu podsunął go redakcji.
U

Uważam za konieczne z całą stanowczością oświadczyć, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej nie ma z tą publikacją nic wspólnego. Chciałbym przypomnieć, że MSZ Rosji nie “zmaga się" z redakcjami mediów w sposób zaprezentowany na łamach Waszej gazety.

NIKOŁAJ AFANASIEVSKIY, ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce

***

Od redakcji “TP":

Jarosław Ogniew, redaktor naczelny państwowego portalu InoSMI.ru w wypowiedzi dla “Gazety Wyborczej" z 19 marca 2005 r. powiedział: “Nastąpiła pomyłka. Jest mi przykro. Nie mamy specjalistów od Polski, rzadko publikujemy przedruki z waszej prasy. Najczęściej pojawiają się te artykuły, które wywołują zainteresowanie naszego MSZ. Jeden z naszych współpracowników zaproponował nam ten artykuł. Nieważne, kto".

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]