Reklama

„To jest nasz dom"

„To jest nasz dom"

16.05.2007
Czyta się kilka minut
Umocnienie katolików w wierze, powstrzymanie odpływu wiernych do sekt, przypomnienie podstawowych zasad nauki Kościoła w kwestii m.in. ochrony życia i udział w rozważającej te problemy V Konferencji Episkopatu Latynoamerykańskiego - to najważniejsze cele papieskiej podróży.
O

O pogarszającej się sytuacji tutejszego Kościoła pisał przed tygodniem ks. Andrzej Pietrzak w tekście "Ubodzy mają marzenia". Jak widzi ją Papież?

9 maja

Już w pierwszym przemówieniu, na lotnisku Guarulhos w S?o Paulo, Benedykt XVI mówił o konieczności poszanowania życia "od chwili jego poczęcia aż po jego naturalny kres" jako właściwym wymogu natury człowieka. Zastrzegł, że "Kościół pragnie jedynie wskazywać wartości moralne w każdej sytuacji i kształtować obywateli, aby mogli świadomie i swobodnie podejmować decyzje. W tym sensie nie dość będzie kłaść nacisk na zaangażowanie, jakie trzeba włożyć w zapewnienie umocnienia rodziny jako podstawowej komórki społecznej; młodzieży, której formacja stanowi czynnik decydujący o przyszłości kraju - i wreszcie broniąc i wspierając wartości obecne we wszystkich warstwach społecznych,...

8215

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]