Reklama

„To jest nasz dom"

„To jest nasz dom"

16.05.2007
Czyta się kilka minut
Umocnienie katolików w wierze, powstrzymanie odpływu wiernych do sekt, przypomnienie podstawowych zasad nauki Kościoła w kwestii m.in. ochrony życia i udział w rozważającej te problemy V Konferencji Episkopatu Latynoamerykańskiego - to najważniejsze cele papieskiej podróży.
O

O pogarszającej się sytuacji tutejszego Kościoła pisał przed tygodniem ks. Andrzej Pietrzak w tekście "Ubodzy mają marzenia". Jak widzi ją Papież?

9 maja

Już w pierwszym przemówieniu, na lotnisku Guarulhos w S?o Paulo, Benedykt XVI mówił o konieczności poszanowania życia "od chwili jego poczęcia aż po jego naturalny kres" jako właściwym wymogu natury człowieka. Zastrzegł, że "Kościół pragnie jedynie wskazywać wartości moralne w każdej sytuacji i kształtować obywateli, aby mogli świadomie i swobodnie podejmować decyzje. W tym sensie nie dość będzie kłaść nacisk na zaangażowanie, jakie trzeba włożyć w zapewnienie umocnienia rodziny jako podstawowej komórki społecznej; młodzieży, której formacja stanowi czynnik decydujący o przyszłości kraju - i wreszcie broniąc i wspierając wartości obecne we wszystkich warstwach społecznych,...

8215

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]