Reklama

Teatr, czyli wielość

19.06.2006
Czyta się kilka minut
Achim Freyer
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Co to jest opera? Dlaczego Pan - uczeń Brechta, wybitny malarz - zdecydował się robić opery?

ACHIM FREYER: - Cała moja droga artystyczna związana jest z teatrem. W tym pojęciu zamyka się dla mnie przede wszystkim wielość i różnorodność dostępnych środków wyrazu. Lubię eksperymentować z możliwościami, jakie stwarza teatr. Powołując do życia ponad dwadzieścia lat temu Freyer Ensemble, chciałem stworzyć laboratorium, do którego zaprosiłem zarówno aktorów, śpiewaków, tancerzy, akrobatów, jak i poetów czy kompozytorów, by wspólnie badać obszary i możliwości sztuk performatywnych.

Opera wydaje mi się najbogatsza, najbardziej różnorodna ze wszystkich form teatru - a jednocześnie historycznie pierwsza, bo wywodząca się jeszcze z teatru antycznego. Ale pracuję równie dużo w teatrze operowym, jak i dramatycznym, i każda z tych...

8638

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]