Reklama

Dwaj panowie z operą na głowie

Dwaj panowie z operą na głowie

14.06.2006
Czyta się kilka minut
Polska jest krajem niestabilnym - wpływa to na funkcjonowanie Opery Narodowej.
Kazimierz Kord i Mariusz Treliński
P

PIOTR GRUSZCZYŃSKI: - Dwóch artystów o ugruntowanej i niezależnej pozycji bierze sobie na głowę największy teatr w Polsce. Po co Panom to było?

KAZIMIERZ KORD: - Opera Narodowa to potężny ośrodek kultury narodowej i jako taki w naturalny sposób stanowi przedmiot zainteresowania wszystkich, którym kształt życia kulturalnego w Polsce nie jest obojętny.

Mogę powiedzieć ze swej strony, że jako dyrektor muzyczny i pełniący obowiązki dyrektora naczelnego mam w działalności na rzecz tej instytucji priorytety - pierwszy dotyczy szeroko pojętej edukacji. Powtórzę z przykrością powszechną już w tej chwili opinię: stan polskiej wokalistyki jest alarmujący. Najlepsi młodzi śpiewacy prędzej czy później wyjeżdżają za granicę, a polskie teatry mogą się potem już tylko ubiegać o ich występ gościnny. W naprawieniu tego nieprawidłowego stanu rzeczy upatruję...

17152

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]