Reklama

Szternberk, ale inny

Szternberk, ale inny

20.05.2019
Czyta się kilka minut
„TP” 16 / 2019
J

Już wiemy, na czym polega czeski błąd: tekst Aureliusza M. Pędziwola „Liechtensteinowie chcą do Czech” – opowiadający o staraniach tej rodziny, która chce odzyskać swoją własność, odebraną po 1945 r. – zilustrowaliśmy zdjęciem zamku Szternberk, ale nie tego, który należał do Liechtensteinów. Okazuje się, że w Czechach są dwa zamki o podobnej nazwie: Szternberk koło Ołomuńca (to ten właściwy) i Czesky Szternberk koło Pragi (jego zdjęciem zilustrowaliśmy artykuł). Za błąd przepraszamy Autora i Czytelników.

PS Na stronie internetowej niezwłocznie usunęliśmy zdjęcie Szternberka koło Pragi.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]