Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Szanowni Państwo

Szanowni Państwo

16.06.2011
Czyta się kilka minut
Lublin staje się na oczach Polski innym miastem.
O

Oddycha kulturą, żyje nią i czyni z niej swój motor napędowy. Lawinę zmian uruchomił start miasta w konkursie o miano Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016. Starania rozpoczęliśmy w roku 2007. Przez te cztery lata zmieniło się niemal wszystko. W mieście pojawiła się armia prężnych, świadomych swoich umiejętności menadżerów kultury. Powstały nowe festiwale, jak Noc Kultury, Carnaval Sztuk-Mistrzów, Music’n’Art Festival Inne Brzmienia, Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej Kody, Festiwal Sztuki w Przestrzeni Miejskiej Open City.

Powstały nowe centra kultury, budowana jest nowa infrastruktura dla działań kulturalnych.

Najważniejsze jest jednak to, co się stało w naszych sercach. Otworzyliśmy się na kulturę.

Zobaczyliśmy, że nie musimy mieć żadnych kompleksów w tej materii wobec reszty Polski. Doceniliśmy działające u nas dziesiątki teatrów alternatywnych, muzyków, artystów, poetów, aktywistów społecznych, streetartowców, przedstawicieli subkultur fanowskich.

Do Lublina zaprosiliśmy również "Tygodnik Powszechny", a poprzez jego łamy - Czytelników tego znamienitego pisma. Chcemy pokazać Wam Lublin, jakiego nie znacie. Nowy, dynamiczny, eksportujący swój entuzjazm do wszystkich miast w Polsce.

Mamy nadzieję, że - w niedługim czasie - także do wszystkich miejsc w Europie. Bo już za kilka dni dowiemy się, czy zostaniemy Europejską Stolicą Kultury w roku 2016. My wierzymy, że tak będzie.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]