Reklama

Ładowanie...

Synowie wybierają śmierć

13.09.2015
Czyta się kilka minut
Wojciech Jagielski, reporter: Gdyby nie interwencja USA w Iraku, nie byłoby dzisiaj tzw. Państwa Islamskiego.
Wojciech Jagielski, Warszawa, wrzesień 2015 r. Fot. Adam Kozak / NEWSWEEK
A

ADRIAN STACHOWSKI: „Wszystkie wojny Lary” to Pana najbardziej aktualna książka, dotykająca dzisiejszych problemów. 

WOJCIECH JAGIELSKI: To był dodatkowy wabik. Lara, moja bohaterka, dała mi historię nieopisywaną przez dziennikarzy. Niełatwo jest pojechać do Syrii, mogłem jednak zobaczyć ją jej oczami. Chyba że ma pan na myśli falę uchodźców?

Wszystko się tu na siebie nakłada.

Nie planowałem, by moja książka była głosem w debacie. Chciałem opowiedzieć historię dwóch chłopaków, jej synów, którzy z Kaukazu przyjechali do Europy, a z niej wyruszyli na Bliski Wschód, by na ochotnika wstąpić do armii kalifatu.

Ale czytelnicy będą szukać w Panaksiążce odpowiedzi na pytania dotyczące współczesności. Słusznie?

Słusznie, pod warunkiem, że nie będąszukać mojej...

16993

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]