Reklama

Święty Ignacy zwalnia z pracy

Święty Ignacy zwalnia z pracy

28.05.2012
Czyta się kilka minut
Brytyjski szpital skrytykował lekarza za wysłanie koledze sms-a z życzeniami „peaceful Christmas”. Uznano je za „niechciane i agresywne wtrącanie się” do czasu prywatnego innych.
Od góry: David Drew, Andrea Williams, szefowa Christian Legal Centre, Stephen Evans z National Secular Society fot. SWNS / www.ormskirk.gb.org / National Secular Society
D

David Drew, 64-letni pediatra z Anglii, w swoim życiu zawodowym przeszedł dużo. Po studiach, na początku lat 70. wyjechał do Tajlandii, by organizować pomoc medyczną w obozach dla uchodźców. Potem współtworzył klinikę dla dzieci w nigeryjskim Jos. Po wielu latach pracy za granicą, w 1993 r. dostał etat w szpitalu Walsall Manor pod Birmingham. Karierę medyczną mógłby zakończyć wzorowo – gdyby tylko nie przeszkodził mu w tym św. Ignacy Loyola.

NIECHCIANE ŻYCZENIA

Drew jest praktykującym baptystą, choć daleko mu do religijnego fundamentalizmu. „Chrześcijanin z pytaniami”, mówi o sobie.

Można też dodać: z zasadami. Przed czterema laty zwrócił uwagę brytyjskiej prasy na przypadek odesłania do domu 16-miesięcznej dziewczynki z podejrzanymi ranami głowy, którą tydzień później pobił na śmierć jej ojczym. Opowiadał też dziennikarzom o innych patologiach...

8679

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]