Reklama

Ładowanie...

Światełko do nieba Pawła Adamowicza

Światełko do nieba Pawła Adamowicza

18.01.2021
Czyta się kilka minut
KAROLINA MISZTAL / REPORTER
W

W GDAŃSKU, NA UL. DŁUGIEJ, wysłano symboliczne światełko do nieba w drugą rocznicę śmierci prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza. Jego następczyni, Aleksandra Dulkiewicz, zapowiedziała otwarcie specjalnego funduszu „Gdańsk dzieli się dobrem”, wspierającego działania organizacji społecznych, ruchów obywatelskich oraz działających w nich wolontariuszek i wolontariuszy z całej Polski. Zabójca Pawła Adamowicza nie został jeszcze osądzony.


Aleksandra Dulkiewicz: Media publiczne zobojętniły nas na kłamstwo, a gdy przekroczyły pewną granicę, przestaliśmy się temu dziwić. W Gdańsku tego nie odpuścimy.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]