Reklama

Świat bez Kodaka

Świat bez Kodaka

30.01.2012
Czyta się kilka minut
Firma Kodak ogłosiła bankructwo. Przyczyną kłopotów giganta, który nauczył Amerykanów czerpać przyjemność z fotografowania oraz wynalazł większość technologii związanych z fotografią tradycyjną i cyfrową jest... popularność fotografii cyfrowej.
W

W kwietniu 1888 r. amerykański biznesmen i wynalazca George Eastman zarejestrował znak firmowy Kodak. Od kilku już lat produkował suche płyty fotograficzne, nowinkę technologiczną, pozwalającą fotografom zwiększyć okres między procesem naświetlania a wywoływaniem zdjęć z 10 minut do kilku dni. Skok technologiczny był ogromny, dzięki innowacji fotograf nie musiał zabierać w plener ciemni i wszystkich odczynników, a jedynie aparat i kilka płyt. To uczyniło fotografię znacznie prostszą, choć wciąż wymagała sporo wiedzy, umiejętności i... kondycji, bowiem sprzęt był niewiarygodnie ciężki.

Ty naciskasz guzik...

Eastman wpadł na genialny pomysł, który łatwo mógł przekuć w sukces rynkowy. Potrzebował chwytliwej nazwy i wspólnie z matką wymyślili słowo „Kodak”, bawiąc się różnymi układami liter. Eastman chciał, by nazwa zaczynała się na K, bo K było bardzo...

14509

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]