Reklama

Świadkowie Nieskończonej Miłości

Świadkowie Nieskończonej Miłości

01.06.2009
Czyta się kilka minut
Miłość wszystko znosi (...) wszystko przetrzyma. 1 Kor 13, 7
P

Pawłowe użycie słowa "wszystko" stanowi wyraz nadzwyczajnej wiary w potęgę oddziaływania miłości, która potrafi przetrwać wszystkie życiowe próby. Gdyby ktoś w dzień złotego jubileuszu małżeństwa zdecydował się sporządzić bilans wszystkich trudnych sytuacji, w których dawało o sobie znać uciążliwe "wszystko", byłaby to zazwyczaj lista przygniatająca. Nie wolno jednak pozwolić się zmiażdżyć jej wielkością, lecz trzeba konsekwentnie świadczyć, że miłość wszystko przetrzyma dzięki otwarciu na nieskończoną Miłość, którą wyraża prawda o Trójcy Świętej.

Zagrożenie miłości przez niesprecyzowane, a groźne "wszystko" pojawia się nie tylko w odniesieniu do innych osób. Nie mniej realne jest ono także w relacji do Kościoła. Na pewnym etapie może pojawić się wyjątkowo mocna dawka rozczarowań, gorycz zniechęcenia przybierze skrajną formę, populistyczne ogólniki wezmą górę...

1682

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]