Reklama

Świadkowie

Świadkowie

03.08.2003
Czyta się kilka minut
Hanna Malewska, Adam Stanowski, Antoni Gołubiew, Jerzy Turowicz, Anna Morawska - to bohaterowie serii Świadkowie duchowego piękna, zainicjowanej przez Radę Apostolstwa Świeckich przy Konferencji Episkopatu Polski i wydawanej przez lubelskie Gaudium. Właśnie ukazał się pierwszy zeszyt poświęcony Hannie Malewskiej.
"

"Niezależnie od obecnej dawki rozczarowań - pisze abp Józef Życiński we wstępie do książki, stanowiącym zarazem wprowadzenie do całego cyklu - na horyzoncie naszych działań odnajdujemy świadectwa wrażliwych i szlachetnych dusz, które nie stwarzają wokół siebie atmosfery medialnych zachwytów, lecz potrafią konsekwentnie żyć źródłem Nazaretu, dając świadectwo wierności Chrystusowi w prozaicznym kontekście codziennych, zwykłych obowiązków". Zdaniem przewodniczącego Rady Apostolstwa Świeckich ich przykład jest szczególnie istotny dziś, gdy "na miejscu człowieka bez właściwości, opisywanego przez Musila, może pojawić się człowiek bez wartości, epatujący rozczarowaniem, zniechęceniem, poczuciem absurdu życia".

Świadectwo Malewskiej, Stanowskiego czy Turowicza nabiera "szczególnej wagi, gdy media dostarczają stresujących informacji o tych, którzy jeszcze niedawno...

2362

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]