Reklama

Spór o przykazania medialne - ankieta

Spór o przykazania medialne - ankieta

16.01.2006
Czyta się kilka minut
-

---ramka 403898|strona|1---

Kamil Durczok

Nie można przejść obojętnie wobec zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Niezależnie od tego, w jakim kształcie ujrzała ona w końcu światło dzienne, niezależnie od wątpliwości, czy chodzi w niej o inicjowanie debat, czy wtrącanie się w nasz warsztat pracy, nie można przejść obojętnie nad faktem, że pomysł zgłaszają przedstawiciele Samoobrony, politycy lekceważący kwestie etyczne, czasem wprost artykułujący dla nich pogardę. Ale to być może tylko drugorzędny przypis do podstawowego faktu, że politycy chcą porządkować reguły w dziedzinie, która z definicji powinna być autonomiczna wobec polityki.

Z drugiej strony, nie widzę dziś najmniejszych szans, żeby dało się wypracować wspólny, obejmujący całe środowisko mediów kodeks etyczny. Taki, który pozwoliłby unikać...

12963

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]