Reklama

„Sklepany przez Kościół, kocham Kościół” - rozmowa z ks. Janem Kaczkowskim z archiwum „Tygodnika Powszechnego”

„Sklepany przez Kościół, kocham Kościół” - rozmowa z ks. Janem Kaczkowskim z archiwum „Tygodnika Powszechnego”

10.02.2017
Czyta się kilka minut
1 lutego 2017 roku otworzyliśmy archiwum tekstów od 2003 roku. Znajdą w nim Państwo zawsze aktualne, zawsze unikalne publikacje „Tygodnika”.
Ks. Jan Kaczkowski / fot. Grażyna Makara
Ks. Jan Kaczkowski / fot. Grażyna Makara
K

Ks. Jan Kaczkowski, jeszcze jako szerzej nieznany ksiądz, udzielił wywiadu dziennikarzowi „Tygodnika Powszechnego” jesienią 2012 roku. Tamta rozmowa wzbudziła ogromnie zainteresowanie Czytelniczek i Czytelników, a charyzmatyczny ks. Kaczkowski szybko stał się jednym z głównych punktów odniesienia w Kościele w Polsce.

Przemysław Wilczyński odebrał za wywiad Nagrodę im. Barbary Łopieńskiej, przyznawaną przez kilkanaście redakcji za najważniejszą rozmowę opublikowaną w prasie. Ks. Jan Kaczkowski kontynuował pracę w założonym przez siebie hospicjum, był zaangażowany w działania charytatywne, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2015 r. otrzymał Medal św. Jerzego. Wydał też kilka bestsellerowych książek. Zmarł 28 marca 2016 roku.

1 lutego 2017 r. „Tygodnik Powszechny” otworzył archiwum swoich tekstów od 2003 roku. To prawie 40 tysięcy zawsze aktualnych, zawsze unikalnych artykułów. Jednym z nich jest rozmowa Przemysława Wilczyńskiego z ks. Janem Kaczkowskim „Sklepany przez Kościół, kocham Kościół”, którą teraz można przeczytać pod tym adresem.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]