Reklama

Skąd na ziemiach polskich wzięły się miasta?

Skąd na ziemiach polskich wzięły się miasta?

20.11.2016
Czyta się kilka minut
Zachęcamy do obejrzenia wykładu prof. dr hab. Antoniego Barciaka wygłoszonego w Zespole Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich w ramach akcji społecznej Fundacji Tygodnika Powszechnego „Polska historia 966–2016. Będzie się działo!”, pt. „Czy miasto było grodem? Grody i miasta lokacyjne w Polsce średniowiecznej”.
P

Prof. Antoni Barciak jest historykiem, wykłada na Uniwersytecie Śląskim. Specjalizuje się w średniowieczu i naukach pomocniczych historii. Autor m.in. „Czechy oraz ziemie południowej Polski w XIII oraz w początkach XIV wieku: polityczno-ideologiczne problemy ekspansji czeskiej na ziemie południowej Polski”. 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]