Reklama

Różnie w Boże Ciało

Różnie w Boże Ciało

31.05.2021
Czyta się kilka minut
T

Trudniej będzie w tym roku spotkać procesję idącą ulicami w uroczystość Bożego Ciała. Z powodu pandemii biskupi zalecają, by odwiedziny czterech ołtarzy odbywały się na terenach przykościelnych z zachowaniem reżimu sanitarnego (odstęp między ludźmi powinien wynosić 1,5 m), a także unikanie organizowania wspólnej procesji przez kilka parafii.

W większości diecezji to proboszczowie zdecydują, czy procesja ma się odbyć. W diecezjach płockiej i częstochowskiej biskupi zalecają zorganizowanie adoracji Najświętszego Sakramentu w kościołach. W Legnicy ma się odbyć centralna procesja z katedry do sanktuarium św. Jacka, ale bez zatrzymywania się przy czterech ołtarzach.

Nie wszyscy w równym stopniu zalecają środki ostrożności. Kuria w Kaliszu przypomina, że nie ma nakazu noszenia maseczki na świeżym powietrzu, natomiast kuria kielecka to zaleca, przewidując trudności z zachowaniem dystansu.©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Boże Ciało - święto oddania szczególnej czci Eucharystii, i dlatego pozwolę sobie powtórzyć pytanie: Czym są msze smoleńskie, że TVPInfo od miesięcy transmituje na żywo homilię z katedry warszawskiej (tylko homilię, z czego można wnosić, że homilia jest najważniejszą częścią tej mszy świętej)? Biskupi i księża oburzają się na profanacje wizerunków, figur, drzwi kościoła, różne zgorszenia, ale nie chcą widzieć profanacji tego co w Kościele najświętsze – Eucharystii. Msze św “wplecione”, “budowane” w różne “dobre” wydarzenia społeczne np. inauguracja czy zakończenie roku akademickiego, dożynki, stulecie uczelni itp. – to jest jak najbardziej właściwe. Natomiast wykorzystywanie mszy świętej w politycznych eventach służących manipulowaniu ludźmi i umacnianiu kłamstwa jest ŚWIĘTOKRADZTWEM, tym większym, że służącym budowaniu nienawiści.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]