Reklama

Różnie w Boże Ciało

Różnie w Boże Ciało

31.05.2021
Czyta się kilka minut
T

Trudniej będzie w tym roku spotkać procesję idącą ulicami w uroczystość Bożego Ciała. Z powodu pandemii biskupi zalecają, by odwiedziny czterech ołtarzy odbywały się na terenach przykościelnych z zachowaniem reżimu sanitarnego (odstęp między ludźmi powinien wynosić 1,5 m), a także unikanie organizowania wspólnej procesji przez kilka parafii.

W większości diecezji to proboszczowie zdecydują, czy procesja ma się odbyć. W diecezjach płockiej i częstochowskiej biskupi zalecają zorganizowanie adoracji Najświętszego Sakramentu w kościołach. W Legnicy ma się odbyć centralna procesja z katedry do sanktuarium św. Jacka, ale bez zatrzymywania się przy czterech ołtarzach.

Nie wszyscy w równym stopniu zalecają środki ostrożności. Kuria w Kaliszu przypomina, że nie ma nakazu noszenia maseczki na świeżym powietrzu, natomiast kuria kielecka to zaleca, przewidując trudności z zachowaniem dystansu.©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]