Reklama

Robimy się wkurzeni

Robimy się wkurzeni

29.11.2011
Czyta się kilka minut
Potencjalna zadyma nie jest i nie może być przyczyną zakazu demonstracji. Nielubiani przez władzę lub przez jakąś mniejszą lub większą grupę społeczną też mogą manifestować, nawet jeśli jest ryzyko, że ktoś zechce im przeszkodzić.
W

W tekście " Wolność ustawek " ("TP" nr 48/11) Bartłomiej Sienkiewicz ubolewa, że ustawodawcy i sędziowie "popsuli państwo", kształtując i interpretując prawo tak, że niemożliwe jest ograniczenie wolności zgromadzeń nawet wtedy, kiedy - zdaniem autora - jest to uzasadnione. Tak się składa, że miałam w tym "psuciu" swój niewielki udział. Kiedy kilka lat temu sądy wysokich instancji orzekały kolejno, że manifestacji zakazać nie wolno, uważałam to za triumf demokratycznego państwa. I nadal tak uważam.

Jestem jedną ze współorganizatorek Marszu Równości w Poznaniu, w listopadzie 2005 r. Razem z kilkunastoma innymi osobami, głównie zresztą kobietami, wymyśliłam i prowadziłam tę "ustawkę". Staliśmy pod Starym Browarem z transparentami i kolorowymi balonikami, a naprzeciw stali kibole wywijający pięściami i wykrzykujący hasła pełne nienawiści. Pomiędzy nami - kordon...

6362

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]