Reklama

Przez pół godziny był moim ojcem

30.05.2016
Czyta się kilka minut
Halszka Opfer: Pytałam psychologa, czy mama jest winna temu, że tata mnie molestował. Odpowiedział: jest winna, bo nic nie zrobiła. I niewinna, bo nie wiedziała, jak to zrobić.
Fot. Catherine MacBride / GETTY IMAGES
A

ANNA GOC: Bardzo kolorowo jest w Twoim pokoju.

HALSZKA OPFER: Słyszę czasem, że 50-letniej kobiecie nie wypada mieć długich włosów, nosić fioletowych sukienek i malować ścian na pomarańczowo. Ale gdy byłam mała, wszystko było szare. Mama strzygła mnie na chłopca, kupowała tylko ciemne ubrania. Miały być trwałe i niebrudzące się.

Lalka siedząca na Twoim łóżku też należy do tamtego świata?
Kupiłam ją niedawno, w sklepie z tanią odzieżą. W dzieciństwie nie miałam lalki. Patrzę dziś na nią i myślę: „Szkoda, że nie było cię wtedy ze mną”. Wyobrażam sobie, jak się do niej przytulam, opowiadam jej swoje sekrety. Nie przeszkadza ci, że rozmawiam z tobą leżąc w łóżku?

To już ustaliłyśmy. Dlaczego się martwisz?

Boję się, że pomyślisz o mnie: „Co za leń”. Czasem słyszę od...

16706

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]