Reklama

open eyes economic summit 2019

Przebudzenie

Przebudzenie

09.07.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 27/13
Z

Z wielkim przejęciem przeczytałam teksty dot. tematu ostatniego „Tygodnika” („Hekatomba zwierząt”, „TP” nr 27/2013). Artykuły są tak świetnie napisane, a temat w nich poruszony wywołuje tyle emocji, że trudno mi się po lekturze pozbierać (mimo że opisane fakty były mi już wcześniej mniej lub bardziej znane). Ciągły wzrost spożycia mięsa w krajach sytych? Ludzie w świątecznych ubraniach nadziewający na widelec indyka, który nigdy nie oddychał świeżym powietrzem? 99 proc. spożywanego mięsa pochodzi z ferm przemysłowych, gdzie zwierzęta są traktowane tak nieludzko? Czy to jest możliwe, że te treści dotyczą nas, ludzi cywilizowanych, sytych, żyjących w bogatych krajach?
Jeżeli tak, to przyłączam się do apelu piszących (red. Michała Kuźmińskiego, red. Michała Olszewskiego i udzielającego wywiadu o. Stanisława Jaromiego): „czas się wyzwolić”! Jeśli nie z jedzenia mięsa w ogóle, to...

1119

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]