Reklama

Prymas jak papież

16.06.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 21 / 2014
Z

Z ciekawością przeczytałem teksty dotyczące nowego prymasa Polski – abp. Wojciecha Polaka. Red. Anna Goc określiła nowego prymasa słowami „pracowity, pedantyczny i skromny”. Są to właśnie cechy, które powinien mieć biskup, o czym mówi również papież Franciszek. W tekście zostały przytoczone słowa abp. Polaka, że podziały polityczne wchodzą do Kościoła, usiłując podzielić go od wewnątrz. To ważne słowa. Nowy metropolita gnieźnieński nie unika też trudnych tematów, jak pedofilia, potrafiąc zachować w dyskusji klasę.
Jednym słowem, Polska dostała prymasa na te czasy, podobnego do papieża Franciszka. Z tekstu Anny Goc dowiadujemy się, że po nominacji „nic się nie zmienił, zupełnie nie zbiskupiał”. Jorgé Mario Bergoglio również się nie zmienił.

811

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]