Reklama

Prymas jak papież

Prymas jak papież

16.06.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 21 / 2014
Z

Z ciekawością przeczytałem teksty dotyczące nowego prymasa Polski – abp. Wojciecha Polaka. Red. Anna Goc określiła nowego prymasa słowami „pracowity, pedantyczny i skromny”. Są to właśnie cechy, które powinien mieć biskup, o czym mówi również papież Franciszek. W tekście zostały przytoczone słowa abp. Polaka, że podziały polityczne wchodzą do Kościoła, usiłując podzielić go od wewnątrz. To ważne słowa. Nowy metropolita gnieźnieński nie unika też trudnych tematów, jak pedofilia, potrafiąc zachować w dyskusji klasę.
Jednym słowem, Polska dostała prymasa na te czasy, podobnego do papieża Franciszka. Z tekstu Anny Goc dowiadujemy się, że po nominacji „nic się nie zmienił, zupełnie nie zbiskupiał”. Jorgé Mario Bergoglio również się nie zmienił.

811

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]