Reklama

Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

27.11.2016
Czyta się kilka minut
Fundacja Charytatywna Pomoc Polakom na Kresach im. ks. dr. Mosinga zwraca się z serdeczną prośbą o pomoc dla podopiecznych fundacji z województwa żytomierskiego na Ukrainie.
2

28-letnia Helena Szubert z Żytomierza w 2012 r. przeszła operację onkologiczną lewego płuca. W tym roku guz odnowił się na prawym płucu i potrzebna jest jak najszybciej kolejna operacja. Jej koszt to ok. 40 tys. zł – rodzinie Heleny udało się zebrać połowę tej kwoty. Na przeszczep nerki czeka 43-letni Wiktor Zaremba z Berdyczowa. Koszt transplantacji – ok. 45 tys. zł. Wiktorowi udało się uzbierać jedną trzecią sumy. W przypadku Wiktora również bardzo ważny jest czas.
Z kolei 51-letni Walery Gruziński z Olewska od dwóch lat choruje na nowotwór jelita. Rodzina chorego wyprzedała wszystko, co możliwe, by uzyskać środki na leczenie. Koszt jednego kursu chemioterapii to ok. 2 tys. zł.
Pełnopłatna medycyna na Ukrainie oraz brak ubezpieczeń sprawiają, że chorzy często znajdują się w sytuacji bez wyjścia. Szansą na przeżycie jest jedynie pomoc z zewnątrz. Ewentualne wpłaty prosimy kierować na konto fundacji: BGŻ BNP Paribas 23 2030 0045 1110 0000 0222 0700, z dopiskiem ,,Chorzy z Żytomierza”.

Monika Michalak, Fundacja dr. Mosinga

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]