Reklama

Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

27.11.2016
Czyta się kilka minut
Fundacja Charytatywna Pomoc Polakom na Kresach im. ks. dr. Mosinga zwraca się z serdeczną prośbą o pomoc dla podopiecznych fundacji z województwa żytomierskiego na Ukrainie.
2

28-letnia Helena Szubert z Żytomierza w 2012 r. przeszła operację onkologiczną lewego płuca. W tym roku guz odnowił się na prawym płucu i potrzebna jest jak najszybciej kolejna operacja. Jej koszt to ok. 40 tys. zł – rodzinie Heleny udało się zebrać połowę tej kwoty. Na przeszczep nerki czeka 43-letni Wiktor Zaremba z Berdyczowa. Koszt transplantacji – ok. 45 tys. zł. Wiktorowi udało się uzbierać jedną trzecią sumy. W przypadku Wiktora również bardzo ważny jest czas.
Z kolei 51-letni Walery Gruziński z Olewska od dwóch lat choruje na nowotwór jelita. Rodzina chorego wyprzedała wszystko, co możliwe, by uzyskać środki na leczenie. Koszt jednego kursu chemioterapii to ok. 2 tys. zł.
Pełnopłatna medycyna na Ukrainie oraz brak ubezpieczeń sprawiają, że chorzy często znajdują się w sytuacji bez wyjścia. Szansą na przeżycie jest jedynie pomoc z zewnątrz. Ewentualne wpłaty prosimy kierować na konto fundacji: BGŻ BNP Paribas 23 2030 0045 1110 0000 0222 0700, z dopiskiem ,,Chorzy z Żytomierza”.

Monika Michalak, Fundacja dr. Mosinga

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]