Reklama

Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

01.11.2015
Czyta się kilka minut
Fundacja Charytatywna Pomoc Polakom na Kresach im. ks. dr. Mosinga zwraca się z serdeczną prośbą o pomoc dla 54-letniej Danuty Czystiakowej z Drohobycza (lwowskie) oraz 4,5-letniej Krysi Makarczuk z Darachowa (tarnopolskie).
P

Pani Danuta, pracownik biblioteki i fakultatywny nauczyciel języka polskiego, od dawna cierpi na zwyrodnienie stawów kolanowych, co zdiagnozowano dopiero w Krakowie, podczas letnich konsultacji i badań. Na Ukrainie wypisywano jej leki przeciwbólowe. By mogła nadal chodzić, krakowski ortopeda zarekomendował terapię Orthokine oraz zastrzyki w kolana. Koszt całej kuracji to 2500 złotych, a przewidziana jest ona na styczeń 2016 r. Nasza podopieczna, przy comiesięcznej pensji 1100 hrywien (niecałe 200 złotych), nie jest w stanie sama opłacić leczenia.
Krysia Makarczuk od urodzenia cierpi na nadciśnienie tętnicze płuc – tak orzeczono w Kijowie, choć ukraińscy lekarze nie potwierdzają diagnozy w stu procentach. Rodzice do tej pory sami starali się o potrzebne dla dziecka leki – cena miesięcznej kuracji to 40 tys. hrywien (ponad 7 tys. złotych). Krysia, by żyć, potrzebuje codziennie lek Revatio (na Ukrainie jedno opakowanie kosztuje 19-20 tys. hrywien) i Wentavis (cena 18-19 tys.). Bez leków dziecko nie jest w stanie samodzielnie przejść kilku kroków bez zadyszki, często traci przytomność. Chcielibyśmy zorganizować konsultację medyczną w Polsce, by potwierdzić diagnozę, i pomóc rodzinie w zakupie leków.

Ewentualne wpłaty prosimy kierować na konto fundacji: BGŻ SA 23 2030 0045 1110 0000 0222 0700 z dopiskiem: „Danuta Czystiakowa” lub „Krysia Makarczuk”.

Monika Michalak, Fundacja dr. Mosinga

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]