Reklama

Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

– Fundacja dr. Mosinga
12.11.2018
Czyta się kilka minut
F

Fundacja Charytatywna Pomoc Polakom na Kresach im. ks. dr. Mosinga zwraca się z prośbą o pomoc dla 45-letniego Wiktora Zaremby z Berdyczowa na Ukrainie. Dwa lata temu u Wiktora wykonano transplantację nerki. W wyniku stosowania leków immunosupresyjnych i sterydów nastąpiła martwica główki stawu biodrowego. Po konsultacjach stwierdzono konieczność wymiany stawu. W przeciwnym wypadku w niedługim czasie choremu grozi wózek inwalidzki. Już dziś Wiktor porusza się z trudem i odczuwa ogromny ból. Jego renta wynosi 1450 uah, czyli około 200 zł. Jeżeli czuje się lepiej, dorabia sobie jako kierowca, ale nie jest w stanie zebrać potrzebnej kwoty. Koszt protezy i operacji to 112 tys. uah, a więc około 15 tys. zł. Ewentualne wpłaty prosimy kierować na konto fundacji: BGŻ BNP Paribas – 23 2030 0045 1110 0000 0222 0700, z dopiskiem ,,Wiktor Zaremba”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]