Reklama

Powrót cystersów

Powrót cystersów

10.09.2018
Czyta się kilka minut
FELIPE TRUEBA / EPA / PAP
D

Do Neuzelle w Brandenburgii, nad granicą z polską po 200 latach wrócili ­cystersi. Klasztor, założony w 1268 r., w wiekach XVII i XVIII przebudowany w stylu barokowym, został w 1817 r. zsekularyzowany przez władze pruskie; dziś jest chętnie odwiedzanym zabytkiem. Na zaproszenie biskupa Görlitz Wolfganga Ipolta cystersi przysłali do Neuzelle sześciu mnichów. Docelowo chcą wybudować tam nowy mniejszy klasztor, który zapewni im monastyczne warunki życia. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]