Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Polska powieść historyczna

Polska powieść historyczna

07.04.2014
Czyta się kilka minut
Historię na warsztat bierze coraz więcej polskich pisarzy. Historię nie tylko Polski. Są też już wydawcy specjalizujący się w takiej tematyce.
W

Wielu autorów łączy gatunki, tworząc np. historyczne kryminały (często związane z miastem czy regionem) czy historyczne fantasy. Media ignorują te książki. Inaczej niż czytelnicy. Oto próbka z ostatniego roku. Poleca Wojciech Pięciak, kierownik działu historia „TP”:

JACEK KOMUDA, historyk z wykształcenia i pisarz z powołania. Można mu pozazdrościć pióra – i tego, że utrzymuje się z pisania. No, ale jest produktywny: wydał ok. 20 powieści i ma armię fanów. Ostatnio kontynuuje cykl „Orły na Kremlu”: sagę o Jacku Dydyńskim, pierwszej szabli województwa lwowskiego. Jest rok 1605 i Jacek nad Jackami (tak go zwano), oficer husarski, właśnie zdobywa Moskwę wraz z polskim kontyngentem, wspierającym cara Dymitra (potem nazwanego Samozwańcem)... Wydawca informuje, że każdy tom z serii „Orły na Kremlu” sprzedał się w nakładzie ok. 20 tysięcy egzemplarzy.
...

2203

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]