Reklama

Polska powieść historyczna

Polska powieść historyczna

07.04.2014
Czyta się kilka minut
Historię na warsztat bierze coraz więcej polskich pisarzy. Historię nie tylko Polski. Są też już wydawcy specjalizujący się w takiej tematyce.
W

Wielu autorów łączy gatunki, tworząc np. historyczne kryminały (często związane z miastem czy regionem) czy historyczne fantasy. Media ignorują te książki. Inaczej niż czytelnicy. Oto próbka z ostatniego roku. Poleca Wojciech Pięciak, kierownik działu historia „TP”:

JACEK KOMUDA, historyk z wykształcenia i pisarz z powołania. Można mu pozazdrościć pióra – i tego, że utrzymuje się z pisania. No, ale jest produktywny: wydał ok. 20 powieści i ma armię fanów. Ostatnio kontynuuje cykl „Orły na Kremlu”: sagę o Jacku Dydyńskim, pierwszej szabli województwa lwowskiego. Jest rok 1605 i Jacek nad Jackami (tak go zwano), oficer husarski, właśnie zdobywa Moskwę wraz z polskim kontyngentem, wspierającym cara Dymitra (potem nazwanego Samozwańcem)... Wydawca informuje, że każdy tom z serii „Orły na Kremlu” sprzedał się w nakładzie ok. 20 tysięcy egzemplarzy.
...

2203

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]