Reklama

Ładowanie...

Podziękowanie

Podziękowanie

02.11.2003
Czyta się kilka minut
Fundacja “Pomoc Społeczna SOS" w 2003 r., organizując letni wypoczynek dla dzieci zaniedbanych, z niepełnych rodzin i terenów o największym bezrobociu, dofinansowała 1139 podopiecznych 38 organizacji kwotą 176. 795 zł. Wszystkie organizacje otrzymane dotacje rozliczyły (termin rozliczenia upłynął 10 września 2003 r.). Otrzymaliśmy rozliczenia finansowe (kopie rachunków), merytoryczne, prace plastyczne oraz zdjęcia dzieci.
D

Dofinansowane organizacje zapewniły wypoczynek 1765 dzieciom. Jego forma zależna była od funduszy wakacyjnych. Były to kolonie, obozy stacjonarne i wędrowne, spływy, rajdy, półkolonie, “lato na wsi" albo, jeśli zabrakło środków, tylko kilkudniowe wycieczki.

W tym roku po raz pierwszy zdarzyło się, że firmy bądź osoby prywatne dzwoniły do Fundacji z przeprosinami, że nic nie wpłacą na akcję wakacyjną. Zauważamy powszechne i coraz większe zubożenie.

Dla młodzieży ze świetlic, z którymi współpracujemy, które wezmą udział w Projekcie Edukacyjnym, dla wolontariuszy, ponownie zorganizowaliśmy tygodniowy obóz integracyjny w Karwicy.

Wszystkim pomagającym Fundacji i dzieciom składamy serdeczne podziękowania. Bez Państwa niewiele dobrego udałoby się nam zrobić.

MAŁGORZATA HUGO-BADER, koordynator Programu Pomocy Dzieciom

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]