Reklama

Ładowanie...

Pieremiacze i siemieniotka

24.11.2009
Czyta się kilka minut
14 listopada zagościł w Polsce po raz pierwszy europejski Tydzień Spotkań Chrześcijańsko-Muzułmańskich - pod patronatem "Tygodnika".
W

W warszawskiej auli Bobolanum odbyło się spotkanie "Święta w chrześcijaństwie i islamie": uczestnicy wysłuchali wystąpień katolików i muzułmanów, poznali tradycje oraz zwyczaje związane ze świętowaniem i skosztowali świątecznych potraw.

Idea corocznego Tygodnia Spotkań narodziła się w 1997 r. we Francji w Groupe d’Amitié Islamo-Chrétienne (Grupie Przyjaźni Muzułmańsko-Chrześcijańskiej). Celem tej inicjatywy jest przezwyciężanie stereotypów i tworzenie środowiska przyjaznego dla wzajemnych relacji - każde wydarzenie jest przygotowywane wspólnie przez chrześcijan i muzułmanów. Pierwszy Tydzień odbył się w 2000 r. we Francji, a w ubiegłym roku spotkania miały miejsce także w Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Szwecji i Hiszpanii. Wszystkie inicjatywy są zebrane na stronie Tygodnia pod adresem: www.semaineseric.eu.

W tym...

3305

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]