Reklama

Pensja lekarza

Pensja lekarza

08.05.2006
Czyta się kilka minut
Prof. Wojciech Żełaniec, autor listu "Nim się wzbogacimy" ("TP" nr 18/06), apeluje do lekarzy, by nie mieli pretensji, że mało zarabiają, bo państwo jest biedne. Ale jak się wzbogacimy i rozwiniemy gospodarczo, dostaną odpowiednie wynagrodzenie. List bardzo mnie zdenerwował. Lekarze na podwyżki czekają już 16 lat! Medyk w przychodni rejonowej zarabia netto ok. 1000 zł, lekarz specjalista - 1300 złotych, a moja kuzynka, lekarz z 25-letnim stażem, kierownik dużej przychodni, zarabia 1450 złotych. Jak mają godnie żyć za takie sumy?
T

TADEUSZ SPRUCH (Łódź)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]