Reklama

Odszedł za wcześnie

Odszedł za wcześnie

11.05.2015
Czyta się kilka minut
„TP” 18 / 2015
D

Dziękuję ,,Tygodnikowi” i red. Markowi Zającowi za tekst ,,Zawody z historią”. Po śmierci Władysława Bartoszewskiego powiedziano m.in., że Jego życie jest jak nieprawdopodobny scenariusz filmowy. Mam nadzieję, że w przyszłości taki film powstanie.
Choć nie są to miłe słowa, dobrze, że red. Zając przypomniał cytaty z listów, które prof. Bartoszewski otrzymywał od ,,prawdziwych Polaków”. Warto zauważyć, że autorami tego typu stwierdzeń byli ludzie, którzy czasów wojny nie pamiętali, co więcej – nie żyli w tamtych czasach.
Prawdą jest, że Władysław Bartoszewski swoją pamięć „zamienił w gigantyczny serwer historii XX wieku”. Odszedł w sędziwym wieku, a jednocześnie dużo za wcześnie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]