Reklama

Odszedł za wcześnie

Odszedł za wcześnie

11.05.2015
Czyta się kilka minut
„TP” 18 / 2015
D

Dziękuję ,,Tygodnikowi” i red. Markowi Zającowi za tekst ,,Zawody z historią”. Po śmierci Władysława Bartoszewskiego powiedziano m.in., że Jego życie jest jak nieprawdopodobny scenariusz filmowy. Mam nadzieję, że w przyszłości taki film powstanie.
Choć nie są to miłe słowa, dobrze, że red. Zając przypomniał cytaty z listów, które prof. Bartoszewski otrzymywał od ,,prawdziwych Polaków”. Warto zauważyć, że autorami tego typu stwierdzeń byli ludzie, którzy czasów wojny nie pamiętali, co więcej – nie żyli w tamtych czasach.
Prawdą jest, że Władysław Bartoszewski swoją pamięć „zamienił w gigantyczny serwer historii XX wieku”. Odszedł w sędziwym wieku, a jednocześnie dużo za wcześnie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]