Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

17.07.2012
Czyta się kilka minut
10 - 16 lipca 2012
S

Syria krwawi. Ponad 200 osób zginęło w ataku czołgów i helikopterów na wioskę Trimsa – była to największa masakra w trwającej od półtora roku wojnie domowej, która pochłonęła dotąd 16 tys. ofiar. Wspólnota międzynarodowa pozostaje bezradna: wszelkie próby potępienia reżimu prezydenta Baszira al-Asada blokują na forum ONZ Chiny i Rosja.

Hiszpania tnie. Rząd premiera Mariano Rajoya ogłosił program, mający przynieść w ciągu najbliższych dwóch lat 65 mld euro oszczędności. Wzrosną podatki (najniższa stawka VAT z 8 do 10 proc., najwyższa – z 18 do 21), o 1/3 zmniejszy się zatrudnienie lokalnych urzędników, obcięte zostaną wydatki na administrację centralną, zasiłki dla bezrobotnych, dotacje dla partii; przyspieszona zostanie reforma emerytalna.

Tragedia i spektakl. Prokuratura postawiła Katarzynie W. z Sosnowca zarzut...

5359

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]