Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

25.06.2012
Czyta się kilka minut
19 – 25 czerwca 2012
P

Piękna Europa. Pary półfinałowe zorganizowanych w Polsce i na Ukrainie piłkarskich mistrzostw Europy tworzą Hiszpania z Portugalią i Niemcy z Włochami. Najbardziej polityczny mecz (odgrywające w UE rolę hegemona Niemcy kontra bankrutująca Grecja) przekonująco wygrali Niemcy, Anglicy tradycyjnie odpadli z turnieju po serii rzutów karnych (zwyciężyli Włosi), w Polsce równie tradycyjnie trwa poszukiwanie nowego trenera.

Brzydka Europa. Dwudniowy szczyt przywódców 20 najbogatszych krajów świata, który odbył się w Meksyku, poświęcono tematowi pobudzenia wzrostu gospodarczego: europejska (a właściwie niemiecka) strategia walki z kryzysem przez cięcie wydatków jest coraz bardziej krytykowana przez obserwatorów z Ameryki. Europejscy przywódcy zamierzają przeznaczyć na stymulowanie wzrostu ok. 120 mld euro, ale na samo ratowanie hiszpańskich banków...

4776

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]