Reklama

Ładowanie...

OBRAZ TYGODNIA

23.04.2012
Czyta się kilka minut
17 - 23 kwietnia 2012
J

Jest z kim przegrać we Francji. Nicolas Sarkozy przegrał w niedzielę pierwszą turę wyborów prezydenckich z socjalistą François Hollande’em. Hollande dostał, według wstępnych danych, 28 proc. głosów, zaś urzędujący prezydent o 1-2 procent mniej. Druga tura 6 maja.

Jest z kim przegrać i w Polsce. Przewaga rządzącej partii nad opozycją nie imponuje: według TNS Polska PO w ubiegłym tygodniu mogła liczyć na 30 proc. wyborców, a PiS – na 25 proc. Ruch Palikota dostałby 9 proc., SLD 7 proc., zaś PSL nie weszłoby do Sejmu. Topnieją też szeregi partii rządzącej – w Małopolsce do Ruchu Palikota przeszło w ślad za posłem Łukaszem Gibałą kilkudziesięciu działaczy.

Trwają i maszerują. 20 tys. Polaków według PAP, a 50 tys. według „Rzeczpospolitej”, przyszło w Warszawie na demonstrację poparcia dla Telewizji Trwam ojca Rydzyka,...

4313

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]