Reklama

Ładowanie...

Obraz Tygodnia

06.04.2003
Czyta się kilka minut
P

Po blisko dwóch tygodniach operacji „Iracka wolność” siły alianckie, które wciąż oblegają Basrę, zdobyły mosty na Eufracie w Nasiriji i Nadżafie i znalazły się kilkadziesiąt kilometrów od irackiej stolicy. Amerykańscy komandosi wylądowali w zachodnim i w północnym Iraku, na terenach opanowanych przez Kurdów. Trwają bombardowania Bagdadu: co najmniej dwie bomby trafiły w targowiska, zabijając ok. 100 cywilów. Opór wojsk irackich jest dużo bardziej zacięty niż przewidywano, a Saddam Husajn wykorzystuje m.in. zamachowców-samobójców.

Zarówno prezydent George Bush, jak i sekretarz obrony USA Donald Rumsfeld wysoko ocenili udział polskich żołnierzy w wojnie z Irakiem. Decyzję prezydenta i rządu o wysłaniu wojska w rejon konfliktu poparły podczas sejmowej debaty SLD-UP oraz PO i PiS. Posłowie LPR uważają, że nie pytając wcześniej Sejmu o zgodę na wysłanie żołnierzy, rząd naruszył...

4752

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]