Reklama

Obraz Tygodnia

Obraz Tygodnia

27.04.2003
Czyta się kilka minut
P

Przywódcy 25 państw (w tym reprezentujący Polskę premier Leszek Miller, szef dyplomacji Włodzimierz Cimoszewicz i minister ds. europejskich Danuta Hubner) podpisali traktat akcesyjny, przesądzający o rozszerzeniu Unii Europejskiej. Ceremonia odbyła się na ateńskiej Agorze, u stóp Akropolu. Wśród członków polskiej delegacji był m.in. Tadeusz Mazowiecki, którego rząd 13 lat temu złożył wniosek o rozpoczęcie negocjacji na temat stowarzyszenia Polski ze W spólnotą Europejską.

Referendum w sprawie przystąpienia Polski do UE będzie trwało dwa dni i odbędzie się 7-8 czerwca br. - zdecydował Sejm. Pytanie będzie proste: czy wyraża Pani/Pan zgodę na przystąpienie Rzeczpospolitej Polskiej do Unii Europejskiej?

W przeddzień podpisania traktatu akcesyjnego prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał ustawę o ustroju rolnym (regulującą m.in. zasady sprzedaży ziemi cudzoziemcom), w...

4800

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]