Reklama

Ładowanie...

Obraz Tygodnia

04.05.2003
Czyta się kilka minut
P

Prezydent Aleksander Kwaśniewski rozpoczął podróż po Polsce, w której zachęca do głosowania „za” w referendum akcesyjnym. W kilku miastach gościli także unijny komisarz ds. rozszerzenia Gunter Verheugen i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Pat Cox.

71 proc. zamierzających wziąć udział w referendum akcesyjnym zagłosuje „tak” - wynika z sondażu OBOP-u. Pewny udział w referendum zapowiada 49 proc. badanych, 29 proc. mówi, że raczej będzie głosować.

Grupa działających na zlecenie rządu ekonomistów przygotowała „Bilans korzyści i kosztów przystąpienia Polski do Unii Europejskiej”. Wynika z niego, że nasza sytuacja ekonomiczna będzie się poprawiała powoli. Jeżeli dziś polski PKB stanowi 40 proc. unijnej średniej, to 80 proc. osiągnie dopiero w 2040 r. Jeżeli jednak nie wstąpimy do UE złotówka straci ok. 15 procent wartości, a bezrobocie, zamiast spadać (do 12 proc. w...

5083

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]