Reklama

Obraz Tygodnia

Obraz Tygodnia

04.05.2003
Czyta się kilka minut
P

Prezydent Aleksander Kwaśniewski rozpoczął podróż po Polsce, w której zachęca do głosowania „za” w referendum akcesyjnym. W kilku miastach gościli także unijny komisarz ds. rozszerzenia Gunter Verheugen i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Pat Cox.

71 proc. zamierzających wziąć udział w referendum akcesyjnym zagłosuje „tak” - wynika z sondażu OBOP-u. Pewny udział w referendum zapowiada 49 proc. badanych, 29 proc. mówi, że raczej będzie głosować.

Grupa działających na zlecenie rządu ekonomistów przygotowała „Bilans korzyści i kosztów przystąpienia Polski do Unii Europejskiej”. Wynika z niego, że nasza sytuacja ekonomiczna będzie się poprawiała powoli. Jeżeli dziś polski PKB stanowi 40 proc. unijnej średniej, to 80 proc. osiągnie dopiero w 2040 r. Jeżeli jednak nie wstąpimy do UE złotówka straci ok. 15 procent wartości, a bezrobocie, zamiast spadać (do 12 proc. w...

5083

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]