Reklama

Ładowanie...

Obraz Tygodnia

01.06.2003
Czyta się kilka minut
B

Bezpieczeństwa ONZ zniosła sankcje wobec Bagdadu i uznała kontrolę USA i Wlk. Brytanii nad irackim terytorium do czasu powstania nowego rządu tego kraju. Władze okupacyjne będą dysponować co najmniej miliardem dolarów z zagranicznych kont reżimu Husajna i dochodów z ropy.

W warszawskiej Cytadeli odbyła się konferencja w sprawie tworzenia ,,polskiej” dywizji w Iraku. Przedstawiciele kilkunastu państw - w tym Hiszpanii, Norwegii, Bułgarii, oraz... Fidżi - zadeklarowali wysłanie wojsk w liczbie przekraczającej planowane 7-9 tys. żołnierzy. Premierowi Millerowi nie udało się nakłonić kanclerza Niemiec Gerharda Schrodera, by do tej grupy dołączyły Niemcy. Polskę wesprze natomiast NATO: Sojusz nie wyśle wprawdzie wojsk, ale wyposaży kwaterę główną dywizji, wesprze planowanie i logistykę, udzieli informacji wywiadowczych.

79 proc. Polaków badanych przez CBOS w maju...

4941

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]